NWS2021 Program

Jelszóval elérhető, eseménylinkekkel ellátott program

Webex programoldal

április 7.szerda A Terem
13.00 Megnyitó
Levezető elnök Dr. habil. Tick József
elnök, HUNGARNET
a konferencia védnökének köszöntője
13.10 Dr. Gál András Levente
a DJP vezetője
a konferencia védnökének köszöntője
13.20 Prof. Dr. Borhy László
rektor, ELTE
a konferencia társelnökének köszöntője
13.30 Dr. Scheuer Gyula
kancellár, ELTE
a konferencia társelnökének köszöntője
13.40 Dr. Solymár Károly Balázs
h.államtitkár, ITM
a konferencia védnökének nyitó előadása
14.00 Ritter Dávid
inf. igazgató, ELTE
„Hol tartunk ma?” - 30 éves a Networkshop
14.20 Bánki Zsolt
igazgató, PIM DBK
Küszöbérték – tartalom- és szolgáltatásfejlesztések radar felett
14.40 Kongó Krisztián
elnökhelyettes, KIFÜ
plenáris előadás
15.00 Prof. Dr. Csabai István
ELTE TTK
Adatintenzív megközelítés a tudományokban
15.20 Gyurics Károly
ügyfélkapcsolati igazgató, MVM NET
A Digitális Oktatási Stratégia (DOS) és a pandémiás igények kihívásai az MVM NET Zrt. számára
15.40 HUNGARNET-díj átadása
Dr. habil. Tick József
15.55 Szünet
szekció Mini-workshop 6. 2.
elnök Kokas Károly Nemes László Mohácsi János
16.00 Vitaindító: Moldován István (OSZK) 78. Bürger Dóra: A hazai elektronikus bankolás fejlődése, 2021. évi új szabályozások és az azonnali fizetési rendszer továbbfejlesztése mentén 3. Gál Zoltán: Összeköttetés alapú adatátviteli forgalom típusok azonosítása mesterséges intelligenciával szuperszámítógép környezetben
16.20 Felkért hozzászólók 79. Dénes Ferenc - Oláh Nóra: DigiTesi - Az iskolai testnevelés és szabadidősport digitális támogatása 10. Kacsuk Péter: Az MTA Cloud kutatási infrastruktúrától az ELKH Cloud projektig
16.40 Eszmecsere 73. Jankó Tamás: Digitális Munkaerő Program és a technológiai innovációk, avagy mi lesz a munkánk 2030-ban? 11. Kertész Gábor: Gépi tanulás az ELKH Cloudon
17.00 Eszmecsere 82. Tóth Gábor: Adatgazdaság digitális ökoszisztémája  13. Pintér Ádám: Biztonságtechnikai megfontolások az ELKH Cloud WDC ágában
17.20 Eszmecsere   87. Héder Mihály: Megakad a torkunkon a metaadat
17.40 Eszmecsere   88. Héder Mihály: eduGAIN Reporting – vizuális állapotjelentés az eduGAIN föderáció tagjairól
április 8. csütörtök A terem B terem C terem
Szekció 3. 6. 2.
Elnök Ungváry Rudolf Seres József Farkas István
9.00 37. Csóka-Jaksa Helga – Bedő Árpád: A TÉR megújítása a PTE Egyetemi Könyvtár és Tudásközpontban 76. Ulicsák Ádám: Európai kezdeményezések a digitális fogyasztóvédelem területén (DSA, DMA bemutatása) 14. Mező György: Referencia architektúrák a gyakorlatban és szerepük a felhasználók támogatásában
9.20 64. Lendvay Miklós: A könyvtári együttműködés informatikai támogatása: adatmodell, workflow, rendszerfelépítés 6. Horváth Gábor: Álhírek elleni védekezés az online térben 20. Rigó Ernő: Biztonságtechnikai megoldások az ELKH Cloud SZTAKI ágában
9.40 84. Mészáros Tamás: Digitalizálás megújítása az Országos Széchényi Könyvtárban 25. Ács György: Automatizálás a fenyegetések vadászatában 21. Rigó Ernő - Pintér Ádám: Az ELKH Cloud kapacitásának bővítése
10.00 94. Horváth Diána: Nemzeti könyvtári digitalizálás állományvédelmi folyamatai   22. Farkas Attila - Lovas Róbert: Referencia architektúra koncepció és megvalósítása az ELKH Cloudon
10.20 Szünet Szünet Szünet
  A terem B terem C terem
Szekció 3. 6. 2.
Elnök Bánki Zsolt Stefán Péter Ritter Dávid
10.30 28. Zeller Rozália - Hoczopán Szabolcs - Nagy Gyula: Kutatási adatkezelést támogató szolgáltatás a Szegedi Tudományegyetemen 50. Koczka Ferenc: OSINT technológiák és alkalmazási lehetőségeik a felsőoktatási rendszerek ellen 23. Lovas Róbert - Emődi Márk: A felhő orkesztráció elméleti és gyakorlati kérdései: hogyan növelhető a megbízhatóság?
10.50 86. Rényi Mátyás Attila: A Mikes Kelemen Program működése és megújult szolgáltatási felülete 66. Rigó Ernő: HunCERT 2020, Zoom és egyéb ingyenes videokonferencia-rendszerek adatvédelmi kérdései 40. Maulis Ádám - Szánthó Lénárd: ELTE új HPC rendszerének tervezése, építése, lehetőségei
11.10 91. Bolya Mátyás: A Zenetudományi Intézet digitális archívum koncepciója az oktatás és a tudomány szolgálatában 93. Kadlecsik József: Az XDP és a flowtables mire jó (és mire nem)? 96. Temesi Tibor: Az adatok optimális helye HPC környezetben
11.30 15. Csík Tibor: A könyvtárak az új digitális világban 95. Drucker György: Információbiztonság és adatvédelem az Országos Könyvtári Platform szolgáltatásaiban 51. Kiss Zoltán: A KIFÜ HPC és MI fejlesztései
11.50 33. Békésiné Bognár Noémi Erika- Nagy Andor: A könyvtári szolgáltatások átalakulása és fejlesztése a pandémia idején 99. Galambos Tibor: Amire az állami rendszerek épülnek, avagy a csúcsminőségű MVM NET infrastruktúra 17. Mohácsi János: A KIFÜ nemzetközi együttműködései és projektjei
12.10 63. Lábody Péter: Könyvtári digitalizáció egy új lehetőség kapujában 100. Sere Péter: Az MVM NET szerepvállalása a Gigabites Magyarország konszolidált alapinfrastruktúrájának kiépítésében 83. Máray Tamás: HPC Kompetencia Központ
12.30-13.00 Szünet Szünet Szünet
április 8.csütörtök A terem B terem C terem
Szekció 3. 4. 5.
Elnök Tószegi Zsuzsanna Kadlecsik József Kis-Tóth Lajos
13.00 43. Bajzát Tímea Borbála - Szemes Botond - Szlávich Eszter: A magyar regény korpusza és a "távoli olvasás" 16. Mohácsi János: Tudomány támogató e-infrastruktúrája - EOSC 32. Molnár Tamás: Mesterséges intelligencia és csevegőrobotok alkalmazása az oktatásban
13.20 45. Sebestyén Ádám: Prozopográfiai adatbázis-fejlesztés 27. Sárközi-Lindner Zsófia - Indig Balázs: A Digitális Örökség Nemzeti Laboratórium internetes újságcikk-kereső és archiváló szolgáltatása 97. Horváth Krisztián - Keller Zsófia - Oravecz Zsolt - Sass-Gyarmati Norbert -Geda Gábor: Komplex informatikai megoldás természettudományos ismeretek bemutatására az egri Varázstoronyban
13.40 55. Timár Mária - Bajzát Tímea Borbála - Palkó Gábor: A szerzői "ujjlenyomat" stilometriai koncepciója Jókai Mór prózájának szövegterében

106. Varga Gábor - Feldmann Ádám: Azure felhőben folyó kutatások: HilBERT magyar nyelvi neurális modell és hasznosítása

65. Lengyelné dr. Molnár Tünde: A könyvtár tanulás-támogató szerepe a 21 századi században
14.00 60. Kiss Margit - Palkó Gábor - Szakács Béla Benedek: Szöveghasonlósági vizsgálatok automatizálása 80. Géczi Gábor - Dénes Ferenc: Sport, technológia, innováció - Hogyan tovább a magyar sportban az extenzív fejlesztési szakasz után? 42. Racsko Réka - Révész László: Egy módszertani megújulás digitális aspektusai a köznevelésben
14.20 Szünet Szünet Szünet
április 8.csütörtök A terem B terem C terem
Szekció 3. 4. 5.
Elnök Moldován István Vonderviszt Lajos Hutai László
14.30 44. Fülöp Tiffany - Nagy Gyula: Az online oktatás könyvtári támogatása a Szegedi Tudományegyetemen 2. Holl András: Intézményi, támogatói szabályozások kialakítása a nyílt tudomány kutatási adatkezelési céljaihoz 54. Szommer Katalin - Sárközi Réka: Parametrikus modellezés oktatása online térben
14.50 29. Kokas Károly - Várnai-Vígh Adrienn: Tömeges könyvtári felhasználóképzés távoktatási formában az SZTE Klebelsberg Könyvtár e-learning platformján 18. Bilicsi Erika - Virág Gabriella: Kutatási adatok hivatkozhatóságának biztosítása a tudományos teljesítmény mérésének szolgálatában 58. Prantner Csilla - Csernai Zoltán: A pedagógus-továbbképzés tapasztalatai a Komplex Alapprogram Digitális alapú alprogramjában
15.10 5. Drótos László: A közösségi média archiválásának nehézségei 12. Kilián Zsolt - Margit István: Open access folyóirat- és könyvkiadás könyvtári támogatása egyetemi környezetben. A Ludovika Egyetemi Kiadó és az NKE Egyetemi Központi Könyvtár és Levéltár együttműködése 61. Göncziné Kapros Katalin: Innovációk a Komplex Alapprogramban a digitális kultúra fejlesztéséhez
15.30 9. Mátyás Melinda: Magyarországi adatbázis-használat a számok tükrében – különös tekintettel a magyar e-könyves adatbázisokra és 2020-tól tartó járványügyi helyzet hatására 38. Fazekas-Paragh Judit: National Initiatives of Open Science in Europe (NI4OS-Europe) általi fejlesztések a gyakorlatban 62. Antal Péter: Távoktatási tapasztalatok pandémia idején az Eszterházy Károly Egyetemen, a Komplex Alapprogram tükrében
15.50-16.00 Szünet Szünet Szünet
  A terem B terem C terem
Szekció 3.   5.
Elnök Holl András   Springer Ferenc
16.00 19. Biszak Sándor - Biszak Előd: Digitális bölcsészet a gyakorlatban, az ARCANUM mesterséges intelligencia fejlesztései   72. Frész Attila: A Digitális Névjegy Rendszer lehetőségei, avagy az iskolai digitális kompetencia fejlesztése
16.20 49. Káldos János: A referencia modellek alkalmazása egy koraújkori dokumentumtípus esetében (Esettanulmány)   74. Sörény Edina: A digitális kompetenciafejlesztés új eszköze: a DigKomp rendszer
16.40 31. Kalcsó Gyula: Born digital workflow tervezése a PIM Digitális Bölcsészeti Központjában   92. Pálinkás Szabolcs: ELTE: Távoktatás bevezetése - Előadói termekből Microsoft Teams csoportok lettek
17.00 41. Szűcs Kata Ágnes - Mihály Eszter: Automatikus kézírás-felismertetés Kiss József levelezésén   39. Csernai Zoltán: A MOOC platformok összehasonlító elemzése
április 9.péntek A terem B terem C terem
Szekció 3. 1. 5.
Elnök Karácsony Gyöngyi Kósa-Fehér László Kovács Csaba
9.00 53. Mihály Eszter - Cséve Anna: A digitális szövegkiadások nehézségei és lehetőségei a közgyűjteményekben 26. Farkas István: A HBONE 2020. évi fejlesztési eredményei 56. Négyesi Péter: Elektronikus tanulási környezetek pro és kontra érvei az adaptivitás szemszögéből
9.20 59. Fellegi Zsófia: Digitális filológiai korpusz mint Big Data? Szövegstatisztikai és nyelvelemző vizsgálatok TEI XML fájlokon. 30. Horváth Gábor: Az informatikai infrastruktúra monitorozása és felügyelete 57. Papp Gyula - Vágvölgyi Csaba: E-learning eszközhasználati szokások a Debreceni Egyetemen
9.40 34. Smrcz Ádám: Teaching Digital Humanities on Digital Platforms 24. Fulajtár József: Cisco DevNet - a way to automation & AI 69. Szilágyi Ádám: Adatalapú döntéshozatal az intézmények szintjén: lehetőségek és lépések
10.00 36. Horváth Péter - Kundráth Péter - Palkó Gábor: Magyar líra a "távoli olvasás" horizontján: az ELTE Verskorpusz fejlesztése 46. Csernok Gábor - Barta Péter: 5G képes hálózatok kihívásai 90. Hegyi-Füstös István: Linux alapú levelezésből O365-be - 2 év migráció tapasztalatai
10.20-10.50 Szünet Szünet Szünet
  A Terem B Terem C Terem
Szekció 3. 1. 5.
Elnök Keveházi Katalin Máray Tamás Lengyelné dr. Molnár Tünde
10.50 7. Ungváry Rudolf: A „földrajzi személyi” hungarikum - A magyar kultúrában szerepet játszó személyek születési, életrajzi és halálozási helyeinek területi szórása a világban 77. Mácz Ákos: 5G-re épülő innovatív megoldások Magyarországon 35. Király Zoltán: A veszélyhelyzeti távoktatás gyakorlati tapasztalatai a Debreceni Egyetemen
11.10 8. Ilácsa Szabina: Hogyan lesz a házi szabályzatból alkalmazásprofil? 89. Kiss Bence: Felhő a földön == köd? 68. Perényi Petra Panna: „Mitől válnak okossá az egyetemek?” - Egyetemek a XXI. században
11.30 47. Farkas Katalin - Nagy Dóra: Speciális dokumentumok és tartalmak – speciális metaadatszerkezetek: Muzeális tartalmak és kéziratok repozitálása a Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtárában 45. Ónodi-Kiss Zoltán: A KIFÜ digitalizációt támogató szolgáltatásai, WDC új gépterem kialakítása és kiszolgáló infrastruktúra (C4E) fejlesztése 67. Loboda Zoltán: Digitális kompetenciafejlesztés szakpolitikai perspektívái
11.50 4. Németh Márton: A COVID járvánnyal kapcsolatos webarchiválási tevékenységek - nemzetközi és hazai körkép 107. Bányai Árpád: Felhőbiztonság és IT biztonság felhővel Azure alapokon 70. Horváthné Felföldi Helga - Jankó Tamás: A Digitális Jólét Nonprofit Kft. keretében megvalósult GINOP-6.2.5 - VEKOP-19-2019-00001 „Szakmai képzés digitális módszertanának egységesítése” c. projekt eredményei, felhasználási és fejlesztési lehetőségek
12.10 52. Garamvölgyi László: A zárt ajtók mögött   71. Salomvári György: Adatvezérelt oktatási rendszerek
12.30 ZÁRÓ PLENÁRIS Levezető elnök: Tick József Moderátorok: Holl András Horváth Gábor